W wielu domach i mieszkaniach, tych nowych oraz wymagających remontu, często pojawia się konieczność wyrównania ścian. Nierówne ściany to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Krzywizny uniemożliwiają bowiem np. umeblowanie w zabudowie czy właściwe położenie płytek ceramicznych. Ponad to, również tapeta, choć wydawać by się mogło, że ukryje nierówności, to jednak źle będzie wyglądała na nierównej ścianie. Co zrobić, by szybko i niskim kosztem wyrównać ściany? Jakich materiałów budowlanych użyć w tym celu?

Najbardziej popularne są dwa rodzaje materiałów budowlanych, które pomagają w rozwiązaniu problemu nierównych ścian. Należą do nich, doskonale znane płyty gipsowo-kartonowe oraz nowość na rynku – płyty cementowe.

Płyty gipsowo-kartonowe od wielu lat cieszą się niezwykłą popularnością. Z pewnością ze względu na ich niską cenę, dostępność oraz łatwość obróbki, cięcia i montażu. Płyty te należą do materiałów budowlanych, których zastosowanie ma niewiele ograniczeń.

Alternatywnym sposobem na skuteczne i szybkie zniwelowanie nierówności na ścianach, jest użycie płyty cementowej. Najcieńsza z nich ma grubość jedynie 3,5 mm, przez co jest niezwykle elastyczna a jednocześnie bardzo trwała. Można ją wykorzystywać do wyrównania powierzchni lub jako podłoże do ułożenia płytek ceramicznych.

Zalety wykorzystania płyt cementowych

Płyta cementowa ma świetne parametry techniczne – jest sztywna i twarda, dlatego jest bardzo odporna na odkształcenia. Wysokie parametry wytrzymałościowe zmniejszają ryzyko uszkodzeń w trakcie montażu oraz użytkowania. Dodatkowym atutem płyty cementowej jest odporność na wilgoć, oraz wysoka klasa reakcji na ogień. Niezwykłe właściwości zapewnia płycie cementowej jej skład, czyli włókna celulozowe połączone spoiwem cementowym.

Płyty cementowe są łatwe do cięcia i obróbki, dlatego pozwalają na bardzo szybkie wyrównanie ścian. Sposób montażu jest podobny do systemów suchej zabudowy. Równe krawędzie, bez konieczności dalszych poprawek zapewni pilarka tarczowa. Montaż zaś do konstrukcji drewnianej lub stalowej wykonamy z użyciem wkrętarki elektrycznej i za pomocą przeznaczonych do danego podłoża gwoździ i zszywek.

Ten niezwykły materiał budowlany zapewnia trwały i estetyczny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here