Zakup lampy do pokoju dziennego może stanowić nie lada wyzwanie. W dzisiejszych czasach bowiem ma ona nie tylko świecić, ale także dobrze wyglądać, pasować do stylu pomieszczenia i tworzyć w nim odpowiedni klimat.

Dokonując wyboru, nie należy jednak zapominać o względach praktycznych ani o wygodzie – w końcu oświetlenie powinno ułatwiać nam życie, a nie je utrudniać. W związku z tym najczęściej pojawiającą się w polskich domach opcją jest oświetlenie sufitowe w salonie.

To praktyczne rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce i uniknąć widoku plączących się po podłodze kabli, ale także równomiernie oświetlić całe pomieszczenie.
Lampy sufitowe do salonu występują jednak w wielu przeróżnych rodzajach. Jaką zatem wybrać, aby oświetlenie pokoju dziennego cieszyło oczy i dobrze spełniało swoją rolę?
Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać.

W sklepach znajdziemy lampy sufitowe do salonu w najróżniejszych rozmiarach, kształtach i kolorach, a każda z nich w inny sposób rozprowadza światło. W przypadku niewielkiego pokoju różnica ta nie jest widoczna, jednak jeśli szukamy oświetlenia do dużego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na ten aspekt i – w razie potrzeby – zdecydować się na dwie lampy zamiast jednej.
Kolejna istotna kwestia to określenie pożądanej przez nas intensywności światła.

Jeśli zależy nam, by było bardzo jasne, powinniśmy wybierać lampy z kloszem o wysokiej przezroczystości lub takie, które posiadają wiele dobrze wyeksponowanych żarówek. Jeżeli zaś w naszym domu oświetlenie pokoju dziennego powinno być bardziej dyskretne, nieco przytłumione, możemy zdecydować się na klosz w ciemniejszym kolorze (np. brąz, czerwień) albo taki, który wykonano z grubego szkła.

Wybierając oświetlenie sufitowe w salonie, musimy zwrócić również uwagę na wysokość pomieszczenia. Jeżeli nasz strop jest tak niski, że klasyczne, wiszące lampy sufitowe do salonu nie wchodzą w grę, warto wziąć pod uwagę zabudowane regipsami lampy LED.

Rozwiązanie to pozwoli nam również lepiej sterować oświetleniem pokoju i stworzyć w nim przytulny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here