Dom

Efektywne uprawy roślin w domu

Coraz więcej osób szuka alternatywnego sposobu hodowli roślin. Chodzi tu jednakowo o wyższą świadomość zdrowego odżywiania oraz o eliminację środków ochrony roślin podczas fazy wzrostu. W ogrodnictwie najważniejsze jest dopasowanie warunków panujących w pomieszczeniach przeznaczonych na uprawę do potrzeb każdego gatunku roślin.

Coraz więcej osób szuka alternatywnego sposobu hodowli roślin. Chodzi tu jednakowo o wyższą świadomość zdrowego odżywiania oraz o eliminację środków ochrony roślin podczas fazy wzrostu. W ogrodnictwie najważniejsze jest dopasowanie warunków panujących w pomieszczeniach przeznaczonych na uprawę do potrzeb każdego gatunku roślin. Musimy pamiętać o poziomie naświetlania oraz wilgotności. Kraj, z jakiego pochodzą rośliny, będzie też kluczowy dla określenia średniej temperatury.

Jak uprawiać za pomocą hydroponiki?

Nowoczesne metody upraw bez użycia ziemi pozwalają na zwiększenie produkcji rolnej i zmniejszenie ilości szkodników. Brak chorób ilość zdrowych roślin oraz plonów z mniejszej powierzchni. Rośliny mają dostęp do wody wzbogaconej o nawozy i składniki mineralne. To pozwala im na rozwój o każdej porze roku w krótkim okresie wegetacji.

Jakie akcesoria dodatkowe trzeba kupić?

Sama technika jednak nie wystarczy i trzeba stosować konstrukcje, które pomogą rozwinąć uprawę. Do takich akcesoriów należy growbox, który kupicie na https://maxgrowshop.pl/pol_m_Growboxy-181.html. To namiot składający się z tkaniny i konstrukcji nośnej. Specjalna budowa samej tkaniny pozwala na odbijanie światła oraz utrzymywanie stałej temperatury. Od wewnątrz wyłożony jest powłoką odbijająca światło, co powoduje, że może ono padać na wszystkie rośliny uprawiane w szklarni. Całość po zamknięciu uniemożliwia wydostawanie się światła na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy używać mniejszej ilości lamp do uprawy roślin. Hodowca amator powinien również wyposażyć się w zestaw wskaźników do zbierania podstawowych informacji o parametrach występujących w uprawie. W ten sposób będzie mógł z wyprzedzeniem reagować na występujące spadki wilgotności i temperatury wewnątrz namiotu uprawnego.

Co jeszcze daje nam zastosowanie namiotu?

Używając growboxa mamy wpływ na warunki w nim panujące. Zamknięcie otworu wejściowego powoduje, że wnętrze w mniejszym stopniu narażone jest na utratę ciepła i spadek poziomu wilgotności. Rozwiązanie to pozwala na uprawę roślin w dowolnym miejscu z zachowaniem wysokich parametrów wzrostu sadzonek. Konstrukcja jest przenośna i może być rozkładana dopiero w momencie przygotowania roślin do wsadzenia do doniczek. Zastosowanie takich nowinek technologicznych skraca czas potrzebny na uprawę i pozwala na uzyskanie zdrowej żywności.Takie namioty są doskonałą inwestycją dla osób, które chcą same hodować rośliny, aby mieć pewność co do ich jakości. Dzięki takim konstrukcjom mogą tego dokonywać nawet wewnątrz pomieszczeń i bez dostępu naturalnego światła słonecznego.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.