Dom

Inspiracje z grzejnikami dekoracyjnymi.

Obecnie grzejniki stanowią coraz częściej element dekoracyjny, wszystko za sprawą wymyślnych i oryginalnych projektów. Jak wyglądały dawniej, co się zmieniło na przestrzeni lat? Jak zaaranżować wnętrze z ich udziałem?

Historia grzejników.

San Franz Galli stworzył pierwszy kaloryfer, który nazwał „ciepłą skrzynką” w 1855 roku. Od tego momentu grzejniki bardzo szybko stały się popularne na całym świecie. Na początku zakładano żeliwne, które były bardzo ciężkie oraz trudne do czyszczenia. Długo się nagrzewały i wolno oddawały ciepło.

Jednymi z najpopularniejszych były grzejniki członowe. Wszystko za sprawą prostej rozbudowy. Można było w każdej chwili dołożyć kolejny element i podnieść ich moc grzewczą.

Grzejniki rurkowe tzw. drabinkowe znalazły zastosowanie w łazienkach. Ich główna zaleta to niewielkie zużycie wody w porównaniu do poprzednich modeli oraz możliwość np. suszenia ręczników.

Wśród nowych konstrukcji można wyróżnić grzejniki płytowe. Znacznie lepsze do czyszczenia, bardziej ekonomiczne i nie odstraszające swoim wyglądem.
Obecnie na rynku jest dostępnych wiele typów grzejników, dopasowanych do potrzeb klientów. Producenci rozumieją, że już nie tylko parametry grzewcze, ale również wygląd jest istotny. Grzejniki ozdobne możemy dopasować bez problemu do naszego wnętrza.

Grzejniki dekoracyjne do pokoju.

Jeśli zależy nam na klasycznym wystroju salonu bądź innych pokojów, warto wybrać model Brem REGULAR lub Brem CLARK. Prosty, a jednocześnie elegancki. Możemy zdecydować się na stonowane kolory lub bardziej wyraziste.

Grzejniki pokojowe Brem CLIP to propozycja do każdego, kto chce ożywić swoje wnętrze oryginalnym akcentem. Nie zajmują dużo miejsca, przyciągają wzrok. Dobry wybór również do małych pomieszczeń.

Do pomieszczeń, w których chcemy wykorzystać grzejnik jako jedną z głównych dekoracji, warto zapoznać się z ofertą BREMART. Przyciągają wzrok ciekawym wzornictwem, nie sposób przejść obojętnie. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach.

Grzejniki dekoracyjne do łazienki.

Model Brem PIT to idealna propozycja dla małych łazienek. Warto wybrać jeden z mocniejszych kolorów, aby podkreślić ten minimalistyczny akcent. Do klasycznej łazienki doskonale sprawdzą się stonowane barwy.

Dla wielbicieli skandynawskiego wzornictwa grzejnik godny polecenia to Brem HERG-OT. Możemy przymocować go płasko do ściany, ale większy efekt uzyskamy, robiąc to pod skosem. Bardzo praktyczny, dzięki dużej ilości szczebelków możemy suszyć na nim naprawdę wiele rzeczy naraz.

Ciekawym rozwiązaniem są także grzejniki łazienkowe Brem ALCOVA, które spełniają funkcję dekoracyjną oraz praktyczną. Poza ciepłem zapewniają więcej miejsca w łazience i pomagają w zachowaniu porządku. Bez wątpienia przyciągają wzrok i nadają elegancji całej łazience.

Poszukującym oryginalnych pomysłów na pewno spodoba się Brem CANNUCCIA. To grzejnik inspirowany słomką do napojów. Można go zginać, więc doskonale sprawdzi się podczas suszenia ręczników. Wprowadza wesoły nastrój, ożywia każdą łazienkę.

Propozycją pasującą świetnie do nowoczesnych łazienek jest grzejnik Brem ROME z podwójnym wieszakiem na ręcznik. Praktyczne rozwiązanie połączone z klasą i elegancją. Sprawdzi się zwłaszcza w dużych łazienkach.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.