Dom

Inspirująca przestrzeń do pracy w domu. Jak ją zaaranżować?

Masz pracę, którą możesz wykonywać z domu? Coraz więcej osób wybiera taki model pracy, głównie ze względu na to, że daje on wiele możliwości i jest elastyczny. Jednak nie każdy potrafi efektywnie pracować z domu. Taka praca wymaga dużej samodyscypliny i…dobrze zorganizowanej przestrzeni.

Nowe mieszkanie – jak zaplanować miejsce do pracy

Jeśli kupiłeś mieszkanie i zamierzasz pracować z domu od razu zaplanuj w nim oddzielne pomieszczenie do pracy. Nie musi być duże, ale ważne, żeby było dobrze oświetlone. Wystarczy jeśli zmieści się w nim biurko, krzesło obrotowe, regał na dokumenty i ewentualnie mały stolik i fotel, jeśli przewidujesz, że Twoi klienci będą odwiedzać cię w domu.

Jeśli nie możesz w mieszkaniu zapewnić sobie oddzielnego, zamykanego pomieszczenia, postaraj się je odseparować możliwie jak najlepiej wydzielając na przykład część salonu bądź sypialni właśnie do pracy.

Oświetlenie – to ważne

Im więcej naturalnego świtała tym lepiej. Nie tylko ułatwi pracę, ale również pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Dlatego biurko do pracy najlepiej postawić przy oknie. Jeśli pracujesz popołudniami i wieczorami – zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

Ustal zasady z domownikami

Jeśli nie mieszkasz sam ustal z domownikami, w jakich godzinach pracujesz i poproś aby Ci nie przeszkadzali. Jeśli masz taką możliwość staraj się jednak pracować wtedy gdy są w pracy bądź szkole czy przedszkolu. Wtedy masz zapewnioną ciszę i spokój, tak potrzebny w czasie pracy.

Określ zasady

Pracując w domu często mamy pokusę by przy okazji coś zrobić, nastawić pranie, ugotować zupę, lub zająć się innymi obowiązkami. Może się jednak okazać, że robisz to kosztem pracy, które nie udało ci się wykonać na czas. Dlatego sam określ zasady pracy w domu – czy robisz przerwy – np., żeby wyprowadzić psa, ile tych przerw, i na co je wykorzystasz. Określ plan każdego dnia i staraj się zrealizować wszystko to, co zaplanowałeś. Pamiętaj, że sam jesteś dla siebie szefem i sam musisz wyznaczać sobie zadania i cele.

Znajdź idealne mieszkanie do pracy

Jeśli jesteś dopiero na etapie szukania mieszkania, w którym będziesz mógł zorganizować swoje biuro od razu planuj swój wybór właśnie pod tym kątem. A poszukiwania też możesz robić z domu – korzystaj z wyszukiwarki Google. Wpisz hasło: nowe mieszkania na sprzedaż tarnobrzeg i wybierz ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

 

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.