Oświetlenie

Jak ożywić wnętrze – lampy liniowe LED

Nowoczesny design lamp liniowych LED sprawia, że wybieramy je chętnie nie tylko ze względu na energooszczędność. Lampy liniowe LED doskonale pasują do niemal każdej aranżacji – zwłaszcza w stylu modernistycznym, minimalistycznym, loftowym i skandynawskim. Niesłusznie kojarzymy więc oświetlenie liniowe wyłącznie z przestrzeniami użytkowymi: witrynami sklepowymi, szkołami i biurami. Lampy liniowe LED to intensywne stabilne źródła światła, które ożywią także wnętrza mieszkalne.

Aranżacja oświetlenia za pomocą lamp liniowych LED

Lampy liniowe LED montuje się najczęściej w sposób klasyczny, jako poziome instalacje sufitowe. Umieszczone w ten sposób doskonale oświetlają pomieszczenie, stwarzając przy tym wrażenie klasycznego szyku. To właśnie takie lampy widzimy na co dzień w eleganckich sklepach, w nowoczesnych biurach i w potrzebujących szczególnie mocnych źródeł światła galeriach sztuki. Warto jednak wykorzystać je także w mieszkaniach. Miękkie, równomierne rozłożenie intensywnego światła, które zapewniają lampy liniowe LED, potrzebne jest również w domu: zwłaszcza w pomieszczeniach, w których pracujemy, takich jak kuchnia czy gabinet.

Coraz częściej wybieramy pionowe oświetlenie ścienne w postaci lamp liniowych LED. Umożliwia to osiągniecie ciekawych, niezwykle atrakcyjnych i oryginalnych efektów. Zamontowane w miejscach ukrytych i trudno dostępnych lampy liniowe montowane pionowo, pozwalają na urozmaicone kreowanie przestrzeni światłem. Zaletą lamp liniowych jest także możliwość łatwego łączenia kilku elementów w jednym układzie. Ciekawym pomysłem jest też umieszczenie oświetlenia liniowego w zaskakujących i nietypowych miejscach, np. we wnętrzach sufitów podwieszanych lub w przeszklonych szafach i witrynach na książki. Staną się one oryginalnymi, przyciągającymi uwagę dekoracjami mieszkania, przypominającymi wystawy dzieł sztuki i ekspozycje w salonach mody.

Klasyczne lampy liniowe LED

Klasyczne lampy liniowe cechuje prostota designu. To właśnie dzięki temu tak często stosuje się je we wnętrzach minimalistycznych. Coraz większą popularność zdobywają jednak także inne rodzaje lamp liniowych, w tym lampy zawieszane. Występują one najczęściej w formie charakterystycznych boksów – wydłużonych prostopadłościanów podwieszonych na ozdobnych linkach i łańcuszkach. Zawieszane lampy liniowe dodają wnętrzom lekkości. Doskonale prezentują się zwłaszcza w dużych pomieszczeniach.

Niezależnie od przyjętej formy, kolorystyka opraw lamp liniowych utrzymana jest najczęściej w czerniach, bielach i szarościach. Podkreśla to uniwersalność, elegancję i geometryczną prostotę wzornictwa. Prostota nie oznacza jednak monotonii – urozmaicenie zapewniają różnicowane rozmiary opraw liniowych oraz stosowanie w nich źródeł światła o dobrze dobranym do konkretnego wnętrza natężeniu.

Nowoczesnym i wysublimowanym wzornictwem cechują się oprawy liniowe Kanlux, dostępne w wielu rozmiarach. Są to nie tylko klasyczne oprawy liniowe i oprawy liniowe pod tuby, ale także oprawy podszafkowe, pyłoszczelne i współpracujące ze ściemniaczami. Oferta opraw liniowych Kanlux obejmuje ponad 500 modeli tych produktów.

Lampy liniowe LED – silne źródło światła

Lampy liniowe LED sprawdzą się najlepiej tam, gdzie potrzebne jest nam szczególnie silne i równomiernie rozłożone światło. Dzięki zastosowaniu lamp liniowych doskonale doświetlimy więc kuchnie, domowe pracownie, gabinety, garderoby, łazienki, klatki schodowe i korytarze. Silne źródła światła pełnią także funkcję estetyczną. Łatwo można dzięki nim osiągnąć efekt kontrastu czy światłocienia. Pozwala to na ożywienie zarówno dużych przestrzeni, jak i niewielkich pomieszczeń. Jednocześnie pozbędziemy się uciążliwego problemu częstej wymiany lampek i żarówek. Energooszczędne, przyjazne dla środowiska źródła światła stosowane w lampach liniowych LED oferują wieloletnią trwałość.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.