Dom

Jak ułatwić sobie prasowanie dziecięcych ubranek?

Dziecięce ubranka to niewątpliwe wyzwanie dla osób, które zamierzają je prasować. Bynajmniej nie chodzi tu o wymagający rozmiar, ale także, a może przede wszystkim – gramaturę i rodzaj materiału, który często bywa delikatny, aby oddziaływać pozytywnie na wrażliwą skórę dziecka. W kwestii wspomnianego prasowania kluczowe pozostają nie umiejętności (choć one również mają znaczenie), ale wyposażenie, czyli deska do prasowania oraz żelazko. W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na desce, która z pewnością może przyczynić się do efektywnej pracy.

Na jakich elementach się skupić?

Wybierając deskę do prasowania warto zwrócić uwagę na 4 podstawowe elementy – blat, stelaż, podłogę oraz zakres regulacji. Wyłącznie wysokiej jakości materiał stanowiący warstwę wierzchnią jest w stanie sprawić, iż proces prasowania będzie skuteczny i satysfakcjonujący. Duże znaczenie ma także stelaż – ten najlepiej, gdy jest stalowy, metalowy, bądź z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Wpływa on na stabilność podczas prasowania oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Istotnym ogniwem jest także wspomniany blat – najlepiej wybrać blat z aluminiowej, bądź metalowej kratki, bowiem doskonale odprowadzą one parę i są znacznie bardziej lekkie, co wpływa na ogólną wagę konstrukcji. Nie poleca się blatów z płyt wiórowych oraz drewna.

Rozmiar to podstawa

Duże znaczenie ma rozmiar deski do prasowania. Oznaczenia rozmiarów są podobne jak w przypadku ubrań – od S, aż do XL. Aby wybrać odpowiedni rozmiar warto dostosować go do wielkości wnętrza w którym będziemy prasować – w przypadku pomieszczenia o dużej przestrzeni, warto kupić deskę w rozmiarze największym, zaś w przypadki niewielkich pomieszczeń – najmniejszą. Wpływa to nie tylko na zyskanie dodatkowego miejsca, ale także na komfort prasowania.

Zaufaj nowej technologii

Współczesne deski do prasowania są zaawansowane technologicznie. Deska do prasowania Leifheit to jeden z przykładów innowacji. Została ona wyposażona w specjalny system odprowadzania pary oraz wbudowane gniazdo bezprzewodowe. Powstała z najwyższej jakości trwałych materiałów, które sprawiają, że prasowanie ubrań dziecięcych będzie czystą przyjemnością.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.