Dom

Jak urządzić pokój małej księżniczki? Krótki poradnik na temat urządzania wnętrz zgodnie z dziecięcym gustem

Dzieci mają dosyć osobliwy gust, a nawet specyficzny. Celowo jednak unikamy określenia go słowem na „T”, a kończącym się na „M”. Ale w sumie każdy wiek ma swoje prawa. Jednak jako, że jest to pokój dziecka, warto pozwolić mu wybierać, czy to meble, czy dodatki. Oczywiście Wasza pociecha decyduje o estetyce, a Wy, jako osoby dorosłe, zwracacie uwagę na bezpieczeństwo. Jednocześnie być może uda Wam się przemycić kilka stylowych dodatków. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, jak powinien prezentować się pokój małej księżniczki.

Dominuje róż – ale dlaczego nie?

Cóż, często dobry gust osiągamy dopiero z wiekiem i dotyczy to wielu aspektów życia. Pomyślcie tylko, co byliście w stanie jadać na studiach i czy teraz taką „potrawę” nadal potrafilibyście zjeść. Zapewne nie! Jednak jak wiadomo każdy wiek ma swoje prawa i dzieci także mają prawo do własnego gustu, nawet jeżeli jest on osobliwy, ale jednak warto pozwalać dzieciom decydować choćby o aranżacji swojego pokoju. Jak zapewne się domyślacie, jeżeli macie w domu małą księżniczkę, to będzie ona chciała urządzić pokój w różu. Ale dlaczego nie! Warto wspólnie wybrać się do sklepu z farbami i tapetami, gdzie dziewczynka wybierze to, co jej się podoba. Zapewne farba będzie miała dosyć intensywny kolor, a tapeta będzie przedstawiać księżniczki. Choć może być to ciężkie w odbiorze przynajmniej dla Was, to pamiętajcie, aby zrobić zdjęcia aranżacji, za kilkanaście lat będziecie mogli pośmiać się z gustu Waszego dziecka już oficjalnie, gdy będzie dorosłe, a zdjęcia będziecie mogli pokazywać i to bez skrupułów partnerowi dorosłej już córki. Czy może być lepsza „zemsta”?

I znowu ten róż

Nie macie co się łudzić, że dziewczynka, która chce być księżniczką przestanie wybierać rzeczy w kolorze różowym. Znowu musicie uzbroić się w cierpliwość i w sumie cieszyć się, że córka ma swój gust, nawet jeżeli jest taki…(tutaj należy użyć słowa na literę „T”). Przejdźmy do wyboru łóżka. O ile wybór estetyki należy do dziecka, tak Wy skupcie się na tym, czy dany model będzie dla niego w pełni bezpieczny. Najlepiej postawić na meble wykonane z drewna, koniecznie muszą być pomalowane ekologiczną farbą i mieć zaokrąglone kanty. Ciekawym wyborem jest choćby łóżko piętrowe połączone z mebelkami czy też biurkiem. Oczywiście możecie też kompletować każdy element osobno. Warto np. wybrać meble w kolorze białym, które mała księżniczka może potem udekorować przy pomocy naklejek.

Czas na Wasz ruch

Teraz czas na Was i właśnie na tym etapie możecie wprowadzić do pokoju księżniczki coś stylowego, ale jednocześnie utrzymanego w ulubionym kolorze córki. Doskonale sprawdzą się różowe ramki na zdjęcia. Możecie do nich włożyć rodzinne fotografie, czy też obrazki namalowane przez dziecko. Jak wiadomo w każdym wnętrzu absolutnym must have są ramki na zdjęcia. Różowe, ale też białe warto zakupić, dzięki temu pokój nabierze co nieco subtelności i będzie lepiej się prezentował.

Strefa rozrywki – funkcjonalna i bezpieczna

Czas przygotować strefę rozrywki. Powinien w niej znaleźć się stolik i krzesełko, gdzie dziecko może rysować czy kolorować, albo robić figurki z plasteliny. Na ścianie można umieścić dużą tablicę, dzięki temu macie większą pewność, że małą księżniczka nie będzie rysowała po ścianach, a skupi się właśnie na tablicy. Poza meblami przydadzą się też pudełka i duże kosze, w których można trzymać sukienki księżniczki, ale też diademy czy inną plastikową biżuterię. Nie polecamy Wam natomiast kupowania dziecięcej toaletki, bo niestety może się wtedy okazać, że zacznie wykazywać chęci do malowania się. O ile dziecko biegające w tiulowej sukience i plastikowej biżuterii jest urocze, tak takie, które w wieku 5 lat jest pomalowane już nie jest, bo człowiek wtedy zastanawia się dlaczego na takie coś rodzice pozwalają. Dziecko jest dzieckiem i tak też ma się zachowywać.

Pokój małej księżniczki będzie pełny różu, ale jednak będzie to pokój Waszej córki. Ważne, że sama sobie wybrała elementy wyposażenia. Dzięki temu uczy się podejmowania decyzji, a Wy zdaliście kolejny test rodzicielstwa, a więc wykazaliście się cierpliwością.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.