Dom

Jaka jest cena taśmy LED za metr? Sprawdzamy, gdzie kupić tanio!

Taśmy LED to rozwiązania dekoracyjne, które – w obrocie hurtowym – są bardzo tanie. Niestety, wielu sprzedawców detalicznych znacznie podwyższa ich ceny, zniechęcając do ich zakupu nawet najwytrwalszych miłośników LED-ów. Gdzie zatem kupić dobrą, sprawdzoną taśmę, która sprawdzi się w każdych warunkach?

Lepiej nie znaczy drożej!

Wielu sprzedawców argumentuje, że oferowane przez nich taśmy LED to rozwiązania unikatowe i sprawdzone, co musi się wiązać (!) z ich wyższą ceną. Tymczasem takie stwierdzenie nie jest prawdą.

Oczywiście istnieją specjalistyczne taśmy, które:

  • wyróżniają się doskonałym stosunkiem jasności do ceny,
  • są odporne na działanie wody i innych czynników,
  • posiadają szereg funkcji świetlnych (z wbudowanym sterownikiem).

Nic więc dziwnego, że w przypadku powyższych rozwiązań cena taśmy LED istotnie wzrasta. Pamiętajmy jednak, że większość towaru dostępnego na rynku nie jest przeznaczona do zastosowań specjalistycznych.

Komponenty to tylko część ceny!

Ktoś powie, że oferowane przezeń taśmy LED są unikalne (a przez to kosztowne) ze względu na zastosowane w nich materiały. Owszem, komponenty wchodzące w ich skład mogą wpłynąć na cenę, ale z reguły są to wahania na stosunkowo niewielkim poziomie. W zamian otrzymujemy ekologiczną taśmę o wydłużonym czasie pracy, lepszej stabilizacji napięcia (większej trwałości) a także o doskonałych parametrach świetlnych.

Powyższych aspektów nie należy mylić np. temperaturą emitowanego światła. Ogólnie rzecz biorąc, cena taśmy LED o różnych temperaturach świecenia jest w zasadzie taka sama. Prawdę mówiąc zarówno światło białe, jak i żółte odgrywa istotną rolę w domowej aranżacji i żadne z nich ma tu uprzywilejowanego miejsca.

Gdzie kupić najtaniej?

Przejdźmy zatem do konkretów i sprawdźmy, gdzie można najtaniej zakupić jeden metr taśmy LED. Ciekawą ofertę prezentuje np. sklep wroLED.pl, który zresztą nie ogranicza się do samych taśm, udostępniając również swoim klientom szereg niezbędnych akcesoriów i elementów obwodów świetlnych.

Oto przykłady:

1. Przewód LED RGB (czerwony, zielony, niebieski), czterożyłowy o przekroju 0.3 mm2, kupimy już za 4 złote za metr.

2. Ekonomiczna taśma LED o długości 5 metrów, świecąca (w zależności od modelu) światłem zimnym, ciepłym, lub neutralnym o poziomie ochrony IP20, kosztuje tu zaledwie 34 złote.

3. Taśma LED RGB o podwyższonej trwałości, doskonałych parametrach świetlnych i długości 5 metrów, to wydatek 109 złotych.

Podsumowując, taśmy LED które można znaleźć na stronie https://wroled.pl/tasmy-led należą bezsprzecznie do najtańszych i najlepszych na rynku.

Źródło: https://domy-inteligentne.pro/

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.