Oświetlenie

Jakie oświetlenie wybrać do salonu typu studio?

Salony typu studio, czy też połączenie pokoju dziennego z kuchnią lub jadalnią to popularne rozwiązania, które od dawna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, w końcu łącząc pomieszczenia można uzyskać więcej przestrzeni użytkowej. Pytanie jednak, jak dobrze doświetlić takie wnętrza?

Pomieszczenia typu studio to bardzo modne wnętrza, dzięki którym możesz nie tylko stworzyć wyjątkową aranżację, ale i optycznie powiększyć przestrzeń. Poza tym połączenie kuchni z salonem to rozwiązanie, które sprzyja integrowaniu się domowników oraz ułatwia komfortowe spędzanie czasu z gośćmi. Zawsze trzeba jednak dobrze przemyśleć umiejscowienie lamp, kinkietów oraz żyrandoli, tak, aby były praktyczne, stylowe i dodawały wnętrzu klimatu.

Część salonowa

Zanim przystąpisz do aranżowania wnętrza zastanów się, gdzie będzie znajdować się najważniejsza przestrzeń w twoim domu. Na kanapie będziesz przecież spędzać najwięcej czasu, delektując się samotnym wypoczynkiem, czy też bawiąc się w gronie najbliższych. Oprócz wygodnej sofy, foteli i stolika kawowego powinieneś jednak zadbać o odpowiednie oświetlenie. Może być to dekoracyjny żyrandol, który będzie idealnym uzupełnieniem stylu aranżacyjnego całego wnętrza, albo stylowa lampa podłogowa, która nada klimatu całej przestrzeni. Ta ostatnia doskonale sprawdzi się przy korzystaniu z laptopa, czytaniu książek czy oglądaniu telewizji. Zajrzyj na stronę: https://www.lights.com.pl/Lampy-podlogowe-256k/ i przekonaj się sam wybierając odpowiedni dla siebie model lampy.

Jadalnia

W części jadalnianej bardzo często spotyka się dziś lampy zwisające z sufitu. Dzięki temu rozwiązaniu doświetlisz stół, co pozwoli świetnie wyeksponować potrawy i ewentualne dekoracje. Takie oświetlenie sprawdza się także podczas konwersacji, kiedy to zapewnia dobrą widoczność rozmówcy.

Wartą rozważenia opcję stanowią też lampy stojące, które są praktyczne, ale pełnią też funkcję ozdobną. Wystarczy, że włączysz lampę zamiast górnego oświetlenia, a w pomieszczeniu zapanuje spokojny klimat, sprzyjający wypoczynkowi i romantycznym chwilom. Godnymi uwagi modelami takich lamp są te dostępne na stronie: https://www.lights.com.pl/Lampy-podlogowe-jadalnia-256-2kp/ .

Doświetlenie punktów

Jeżeli posiadasz duże pomieszczenie, zastanów się nad doświetleniem poszczególnych punktów wnętrza. Do tego celu dobrze jest wykorzystać małe lampy, które doskonale prezentują się na stoliczkach, regałach czy komodach. Świetnie podkreślają charakter wnętrza, a także dodają mu stylu oraz oczywiście światła! Jeżeli poszukujesz gustownej i funkcjonalnej lampy, koniecznie zajrzyj pod link: https://www.lights.com.pl/Lampy-podlogowe-salon-pokoj-dzienny-256-1kp/.

 

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.