Dom

Kamień dekoracyjny na elewację – styl i solidność

Najważniejszym aspektem elewacji budynku jest funkcja ochronna, jednakże nie bez znaczenia są również czynniki estetyczne. Nierzadko to właśnie one stawiane są przez klientów na początku listy priorytetów. Wykończenie elewacji jest niejako manifestem określającym indywidualne poczucie stylu. Jak wiadomo dom składa się różnych elementów i każdy z nich należy nieco inaczej zaaranżować, aby efekt wizualny oraz aspekty praktyczne były zadowalające. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykończenie elewacji kamieniem dekoracyjnym.

Strefa wejścia – wizytówka domu

Pierwszą strefą, będącą wizytówką budynku, jest strefa wejścia. W związku z tym, że jest to część reprezentacyjna, a tym samym mocno narażona na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, warto wyłożyć ją okładziną o dużej wytrzymałości. Wysoki poziom solidności zapewniają kamienie dekoracyjne przeznaczone specjalnie do zastosowań elewacyjnych – https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-na-elewacje/. Do wyłożenia wejścia domu najczęściej stosuje się okładziny, które swoją fakturą przypominają naturalny kamień bądź cegłę – dzięki temu uzyskany efekt daje poczucie solidności.

Strefa wypoczynkowa w śródziemnomorskim klimacie

Budując dom, warto zagospodarować nieco przestrzeni na strefę wypoczynkową – miejsce to idealnie nada się na śniadanie przy filiżance świeżej kawy bądź wieczorny grill z przyjaciółmi. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest łączenie tarasu z przestrzennym salonem bądź kuchnią. Strefa wypoczynkowa wygląda najatrakcyjniej przy połączeniu elewacji z kamieni wraz z podłogą wyłożoną drewnopodobnymi płytkami – taka aranżacja nadaje pomieszczeniu śródziemnomorskiego charakteru. Uroku dodają także donice z kwiatami, zielone krzewy oraz lampiony. Zastosowanie kamienia na tarasie ma również aspekt czysto praktyczny – zgromadzone w nim ciepło zostaje uwalniane po zachodzie słońca.

Strefa gospodarcza – rustykalny charakter kamienia dekoracyjnego

Ponadto kamień elewacyjny idealnie sprawdza się w tzw. strefie gospodarczej. Wszelkie drewutnie, składy czy skrzynie ogrodowe okraszone kamieniem dekoracyjnym oraz pnączami wyglądają niezwykle atrakcyjnie i nadają otoczeniu rustykalny klimat.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.