Dom

Kolor mebli, a łatwość utrzymania w czystości

Aby meble naprawdę zdobiły pomieszczenie, w jakim się znajdują, nie wystarczy tylko dopasować je kolorystycznie i stylistycznie do całej aranżacji wnętrza. Konieczne jest również utrzymywanie ich w czystości poprzez czyszczenie zarówno frontów, jak i otwartych półek czy też boków korpusów.

Oczywiście poszczególne kolory mebli znacząco różnią się między sobą, jeśli chodzi o częstotliwość czy też uciążliwość ich czyszczenia. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku mebli w klasycznych drewnianych wybarwieniach, zaś innego traktowania pod tym względem wymagają białe meble. Z tego powodu warto dobierać kolor mebli nie tylko pod kątem naszych upodobań, ale również dopasować je do naszego stylu życia, od którego będzie zależało to, w jaki sposób i jak często regały czy też komody będą musiały być czyszczone.

Białe meble – efektowne i modne, choć wymagające

Zdecydowanie ten kolor dominuje obecnie w naszym kraju, jeśli chodzi o meble do całego domu bądź mieszkania – począwszy od przedpokoju, poprzez salon i sypialnię, a skończywszy na kuchni. Jednak posiada on specyficzne właściwości, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Oczywiście na białych frontach bardzo łatwo będą pojawiały się dociski palców użytkowników. Dotyczy to zwłaszcza super modnych frontów bez uchwytów, dlatego, jeśli jesteśmy szczególnie przeczuleni na punkcie czystości, wybierzmy tradycyjne meble z uchwytami lub gałkami służącymi do ich otwierania. Jednocześnie na blatach czy też otwartych półkach w kolorze białym znacznie mniej widać osadzający się kurz. Wybierając białe meble zdecydowanie polecana jest rezygnacja z najtańszych płyt laminowanych na rzecz mebli w wysokim połysku – w przypadku płyt laminowanych uciążliwy brud lubi bowiem zbierać się na łączeniach na krawędziach.

Eleganckie wenge będzie potrzebowało czyszczenia

Meble wenge posiadają dość ciemne wybarwienie, które zastosowane na frontach będzie dość mocno podbijało wszelkie ich zabrudzenia, szczególnie te w kontrastowym, jasnym kolorze. Z tego powodu regularne czyszczenie będzie jak najbardziej wymagane dla ich nienagannej prezencji. Jednocześnie kolor wenge posiada wyraźne usłojenie, które sprawia, że typowe odbijające się palce mogą być nieco mniej widoczne niż w przypadku mebli białych. Dlatego bezpieczniej będzie w przypadku mebli wenge zdecydować się na najmodniejsze warianty bez uchwytów. Jednak wybór ten będzie pociągał za sobą potrzebę częstszego wycierania kurzu, który będzie mocno się odznaczał na ciemnych powierzchniach płaskich.

Dąb sonoma najlepszy dla osób nielubiących sprzątania

Kolor, jakim jest dąb sonoma łączy w sobie dwie bardzo ważne cechy – wyraźne, naturalne usłojenie oraz dość jasny, ale daleki od bieli odcień. Obie te właściwości sprawiają, że utrzymanie go w perfekcyjnym stanie wizualnym wymaga zdecydowanie najmniej wysiłku. Na frontach w kolorze dąb sonoma nie będą mocno odznaczać się odciski palców, co sprawia, że śmiało możemy zakupić meble z frontami bez gałek. Również kurz na blatach czy też półkach otwartych nie będzie mocno rzucał się w oczy, co sprawi, że rzadziej będzie trzeba go ścierać. Bez wątpienia kolor dąb sonoma jest wprost stworzony dla osób, które cenią sobie bezproblemowe rozwiązania, jeśli chodzi o aranżację wnętrz.

Meble w kolorze białym, wenge, dąb sonoma kupisz w sklepie Akord: https://sklep.akord.net.pl/

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.