Dom

Lampy do pokoju dziecięcego

Oświetlenie w pokoju dziecięcym to ważny dodatek, gdyż sprawia on, że dziecko czuje się bezpieczniej w godzinach wieczornych. Światło rozprasza tajemnicze ciemności, które skrywają przed dzieckiem niewiadomą. Przyjemne ciepłe światło sprzyja wieczornemu czytaniu dziecku do snu, ponieważ delikatnie otula krainę wyobraźni swoimi promieniami. Producenci lamp oferują wiele opcji w tej przestrzeni. Ich wyobraźnia niemal nie zna granic w projektowaniu tej wyjątkowej lamki do pokoju dla dziecka.

Jakie lamy do pokoju dziecięcego zatem warto wybrać? W propozycjach można wyróżnić wiele ciekawych opcji: od lamp stojących z kolorowymi elementami po lampy wiszące z ciekawymi motywami z bajek. Cudowną opcją są też lampki, które włącza się poprzez włożenie odpowiedniej końcówki do kontaktu. Te oświetlenie pokoju dziecięcego zazwyczaj jest magicznie ciepłe i daję niesamowitą poświatę w pokoju emanując spokojem.

Oświetlenie pokoju dziecięcego powinno dać przyjemność nie tylko dziecku, ale i rodzicom dziecka. Dokonywanie wyboru w tak niesamowitej ofercie jest dosłownie podróżą w dzieciństwo. Warto pamiętać, że te oprócz oświetlenia standardowego, czyli z góry, które oświetla cały pokój, dobrze jest uzupełnić pokój dodatkowym oświetleniem. Mówiąc o dodatkowym oświetleniu mam namyśli różne natężenia światła: takie, które sprzyja zabawie, czytaniu książek, nauce, „tuli” do snu. Oprócz formy lamp, czyli kształtu czy kolorystyki ważne też jest natężenie światłą i jego barwa (ciepła lub zimna). Barwa ciepła jest przyjemna i pozwala odpocząć, a barwa zimna sprzyja nauce, czytaniu i innych czynnościach, którym towarzyszy aktywność.

Teraz będziesz wiedział jakie pampy do pokoju dziecka oferuje rynek, orientacja w możliwościach pozwala dokonać lepszego wyboru. Zaplanuj co jest Ciebie ważne w codziennym funkcjonowaniu, jaka lampka może przydać się, a która da Wam radość. Teraz wiesz jak ważne jest oświetlenie pokoju dziecięcego i jakimi priorytetami możesz się kierować w wyborze lamp dla swojej pociechy.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.