Dom

Lampy ogrodowe stojące niskie czy wysokie? Które wybrać?

Najlepsze lampy ogrodowe

Aby cieszyć się twoim pięknym ogrodem nie tylko w dzień, ale i wieczorem musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie. Lampy ogrodowe stojące wysokie lub niskie, to bardzo dobre i trwałe rozwiązanie na długie lata. Ale które wybrać dla siebie?
Lampy ogrodowe stojące wysokie
Nadają się do dużych ogrodów, które stanowią otoczenie dużych obiektów budowlanych – pałaców, zamków, domów wczasowych, hoteli itd. Dobrze oświetlone wejście do ogrodu lub domu to podstawa. Wykonane z aluminium, stalowe lub metalowe elementy są trwałe i solidne. Lampy ogrodowe stojące wysokie wykonane w stylizacjach klasycznych lub nowoczesnych posiadają szklane klosze ( kuliste lub trapezoidalne), gdzie można zamontować żarówki tradycyjne, energooszczędne lub LED. Dodatkowym atutem wielu lamp jest wykonany z kolorowych szkiełek, szklany klosz przypominający tradycyjne stare latarenki, służące do osłonięcia światła świec.

Lampy ogrodowe stojące niskie

To świetne rozwiązanie jeśli chodzi o oświetlenie ścieżek, tarasów i werand. Lampy ogrodowe stojące niskie nawiązują kształtem do tradycyjnych latarni. Często pojawiają się nowoczesne stylizacje, gdzie klosze lamp są matowe lub przybierają całkiem nietypowe kształty półkoliste, kwadratowe, w kształcie grzybka, ażurowej kuli, świecącej bryły lub w kształcie prostokątnych słupków. Lampy ogrodowe stojące niskie mogą świecić na kolorowo dzięki diodom LED. Takie rozwiązanie nadaje się dla domów i ogrodów w stylu modern.

Niskie czy wysokie lampy ogrodowe?

Wszystko zależy od koncepcji, w której został zaprojektowany ogród oraz od miejsca, które należy oświetlić. Wysokie lampy oświetlają większe powierzchnie ( często posiadają kilka pojedynczych źródeł światła). Doskonale nadają się do oświetlania wejść do ogrodów lub do domów. Ogród publiczny ze względu na szerzący się wandalizm, będzie wymagał zastosowania wysokich lamp. Z kolei niskie źródła światła, to dobry pomysł jeśli chodzi o oświetlenie ścieżek i tarasów w małych ogrodach. Tak rozświetlona ścieżka pozwoli nam na zachowanie bezpieczeństwa podczas nocnych spacerów lub późnych powrotów do domu.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.