Dom

Lampy stojące do salonu – jak wybrać oświetlenie do salonu?

Urządzanie salonu to proces złożony i wymagający szerokiego spojrzenia, ponieważ klimat, który chcemy uzyskać w pomieszczeniu zależy od wielu czynników, ważną kwestią jest światło. Oświetlenie salonu pozwala na stworzenie nastroju, pomaga odpoczywać, świętować, celebrować wspólne chwile. Z całą pewnością niejako tworzy wnętrze, maluje je niczym artysta. Jeszcze kilka lat temu oświetlenie planowano dosyć przypadkowo i niestety opierano się głównie na wiązaniu go z sufitem, ewentualnie klinkierami ściennymi, obecnie trendy uległy zdecydowanej zmianie i do łask powraca oświetlenie podłogowe, które doskonale pasuje do dużych powierzchni, sprawia, że są one przytulne, nadaje im miękkości, zdecydowanie ociepla i personalizuje. Świetnym wyborem są lampy stojące do salonu, pozwalają ocieplić wnętrze. Jeśli myślimy o ekologii, doskonałym wyborem będzie wybór lampy stojącej do salonu LED, są one energooszczędne.

Lampy LED w salonie

Lampy stojące do salonu LED najczęściej wyposażone są w tzw. ściemniacze, które pomagają uzyskać pożądaną intensywność światła, jest to bardzo praktyczne i pozwala dostosować światło do własnych potrzeb w danej chwili. Przy planowaniu oświetlenia salonu istotnym jest charakter wnętrza, ostatnio bardzo modne stały się lampy stojące do salonu w postaci dużych reflektorów, są one nie tylko źródłem światła, ale też ciekawym dodatkiem, potrafią swoim wyglądem całościowo zdefiniować salon. Jeśli urządzamy nasze wnętrze w stylu skandynawskim lampa stojąca do salonu powinna być prosta, z dodatkami drewnianymi, surowa w swoim wyrazie i koniecznie dosyć duża. Jeśli salon jest przestronny i łączymy do z częścią jadalnianą można pokusić się o lampę stojącą do salonu z długim ramieniem, która swoim kloszem „spływa” nad stół, podkreślając istotę tego miejsca. W pomieszczeniach typu loft doskonale sprawdzają się lampy nowoczesne o industrialnym design. Oświetlenie salonu warto szczegółowo zaplanować, zastanawiając się jakie jego funkcje są nam szczególnie potrzebne, które części naszego salonu chcemy wyeksponować.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.