Lampy wiszące do łazienki, czyli dobre oświetlenie łazienki Dom

Lampy wiszące do łazienki, czyli dobre oświetlenie łazienki

Oświetlenie łazienki najbardziej kojarzy się z lampami naściennymi, bądź kinkietami, jednak dobre oświetlenie i niepowtarzalny klimat mogą zapewnić także odpowiednio dobrane lampy wiszące. Na co zwrócić uwagę wybierając najbardziej właściwą?

Przede wszystkim oglądając lampy do łazienki należy zastanowić się, w którym miejscu mają być umieszczone. Czy będzie to jedna lampa w punkcie centralnym pomieszczenia, a może kilka umocowanych np. w linii (efektownie wyglądają np. trzy lampy wiszące do łazienki)? W zależności od wysokości sufitu nad podłogą, można wybierać krótsze lub dłuższe mocowania lamp.

Dobre oświetlenie łazienki powinno być ciepłe, zapewniać przyjemny klimat i relaksować w czasie korzystania np. z kąpieli. Ponieważ wilgotność w tym pomieszczeniu jest wysoka, należy zadbać, aby lampa była odpowiednio izolowana. Warto też wybrać takie lampy wiszące do łazienki, które będzie można łatwo wyczyścić.

Ciekawym rozwiązaniem są lampy do łazienki, które można zamontować na suficie na specjalnym wysięgniku, który pozwala regulować wysokość oraz ustawić kąt padania światła. Nowoczesne i stylowe oświetlenie daje możliwości niemal nieograniczonej aranżacji wnętrza.

Z propozycji na rynku warte rozważenia są lampy wiszące do łazienki o minimalistycznym wyglądzie, w kształcie stożka, walca lub kuli. Prezentują się ładnie i dają odpowiednią ilość światła w małym pomieszczeniu. W przypadku większego pomieszczenia warto wybrać nawet dwie czy trze lampy do łazienki. Mogą być identyczne lub wybrane na podstawie określonego przez właściciela klucza doboru.

Niezależnie od innych czynników, trzeba pamiętać, że lampy wiszące w łazience, gdzie znajduje się prysznic, powinny być tak usytuowane, by para wodna z kabiny nie unosiła się bezpośrednio na klosz. Pozwoli to uniknąć nie tylko konieczności częstego wycierania lampy, ale także stanowi zapobieżenie ewentualnym spięciom. Nowoczesne lampy łazienkowe posiadają co prawda odpowiednie zabezpieczenia, jednak warto minimalizować tego typu zagrożenia.

Andrzej Markosz

Dodaj komentarz