Dom

Myjka do okien – dlaczego warto ją posiadać?

Mycie okien nie musi być problemem, jeśli do dyspozycji mamy wygodną myjkę. Jak wybrać najlepszy model?

Niektórzy z nas do mycia szyb nadal używają zwykłych ściereczek oraz starych gazet. Dzisiaj mamy jednak do dyspozycji dodatki, z którymi utrzymanie okien i przeszkleń w czystości jest jeszcze prostsze.

Dobra myjka do okien to podstawa, gdy chcemy czyścić je szybko, dokładnie i wygodnie. Wraz z nią warto dokupić także ściągaczkę do szyb, która będzie mogła błyskawicznie pozbyć się nadmiaru wody oraz pozostawić taflę szkła krystalicznie czystą. O czym powinniśmy pamiętać przy zakupie takich akcesoriów do sprzątania.

Dobra myjka do okien – czyli jaka?

Przede wszystkim powinniśmy poszukiwać takiego modelu, który wyposażony jest w odpowiednią końcówkę myjącą, którą rozprowadzamy na oknie wodę ze środkiem czystości.

Najlepiej, aby myjka posiadała nakładkę z mikrofibry o dużej puszystości, na przykład jak myjka Powerwasher od Leifheit, którą można zakupić w sklepie leifheitsklep.pl. Mikrowłókna pozwalają na szybkie ściągnięcie z okien i ram zanieczyszczeń. Ściągana nakładka może być także łatwo wyprana w pralce.

Gdy mamy w domu okna osadzone wysoko, do których nie można łatwo dosięgnąć, do myjki warto dokupić teleskopowy drążek. Możliwość regulacji położenia myjki zamocowanej na drążku pozwala na dopasowanie do każdej powierzchni. Dzięki niemu można zadbać o czystość przeszkleń w całym domu.

Ściągaczka do szyb – idealny duet z myjką

Oprócz myjki do okien warto mieć też pod ręką ściągaczkę do szyb. Wyposażona w gumową końcówkę ściągaczka szybko ściąga z przeszkleń nadmiar wody i pozwala na uzyskanie mistrzowskiego rezultatu.

Alternatywnym wyborem dla ściągaczki jest nowoczesny odkurzacz do szyb – urządzenie to błyskawicznie zasysa wodę wraz z brudem i pozostałościami środków czystości, dlatego jeszcze jeszcze efektywniejsze od zwykłych ściągaczek. Możemy także kupić je w sklepie internetowym leifheitsklep.pl.

Zatem myjka do szyb wraz z odpowiednią ściągaczką to sprawdzony sposób na czyste okna bez wysiłku!

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.