Dom

Oświetlenie korytarza – wybieramy najlepsze lampy do przedpokoju

Oświetlenie korytarza nie musi być problemem. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów oświetlenia, w tym lampy do przedpokoju. Najlepiej oświetlenie korytarza dostosować do jego stylu. Jeśli jest dość wąski, to nie kupujmy dużego oświetlenia. Lampy do przedpokoju, zwłaszcza wiszące, możemy zastąpić stylowymi panelami ledowymi, które umieścimy zaraz pod sufitem albo na brzegu szafy. Jeśli nie posiadamy szafy w zabudowie dobrym pomysłem będzie oświetlenie korytarza za pomocą pojedynczych reflektorów. Jeśli mamy w korytarzu lustro, warto nad nim umieścić stylowy kinkiet. Będzie nie tylko oświetlał korytarz, ale również miejsce przy lustrze. Dzięki temu będziemy mogli poprawić strój, a Panie makijaż. Przy tak dobrym świetle łatwiej również znajdziemy kurtkę, albo przyjrzymy się strojowi przed wyjściem z domu. Przy dużym korytarzu oświetlenie przedpokoju powinno być bardziej zróżnicowane.

Kinkiety przy wejściu

Dobrym pomysłem będą kinkiety przy wejściu albo przy lustrze, jeśli je mamy oraz lampy do przedpokoju wiszące. Unikajmy raczej lamp stojących, które mogą zająć nam cenne miejsce. Lampy do przedpokoju dostępne są w formie wiszącej z ciekawymi kloszami, ale również bez nich. Modne stały się ostatnio lampy-reflektory wbudowane w sufit. Nie tylko dzięki takiemu zabiegowi nie musimy martwić się o mycie lamp i kloszy, ale również możemy umieścić ich znacznie więcej, co daje świetne oświetlenie korytarza, zwłaszcza kiedy jest on wąski i nie ma innych źródeł światła, np. z salonu, czy wyjścia na okno. Dobre są również lampy sufitowe. Są małe, eleganckie i dopasują się do wielu stylów. Mogą być dopełnieniem do kinkietów, a także samodzielnym oświetleniem korytarza. Proste lampy wiszące również są idealnym rozwiązaniem. ważne, by źródło światła było skierowane na dół, ponieważ ślepy korytarz, bez wyjścia na okno sprawia, że jest w nim dość ciemno. Do takich lamp warto wykorzystać żarówki LED, które są bardzo energooszczędne, a przy tym dają bardzo ciepłe i przyjemne światło. Pamiętajmy, że przedpokój powinien dopasować się do stylu reszty pomieszczeń.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.