Ogród

Piły linowe: jakość czy cena – czym kierować się podczas wyboru

Piły linowe używane są do zadań specjalnych: cięcia materiałów trudnych, o skomplikowanej strukturze i wysokiej klasie twardości. Mogą być stosowane do cięcia bloków kamiennych, betonu czy granitu. Jako że są one specjalistycznymi narzędziami, ceny pił liniowych mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy warto tyle zapłacić i czego możemy spodziewać się po sprzęcie? Sprawdzamy!

Stosowanie piły linowej

Zanim kupisz piłę linową, warto zadać sobie pytanie: jakie będzie jej zatosowanie? Jeśli zamierzamy ciąć materiał o jednolitej strukturze, mało problemowy lub używać maszyny sporadycznie, do prac domowych, wystarczy sprzęt z podstawowymi funkcjonalnościami. Jeśli potrzebujemy piły do cięcia materiału ciężkiego w obróbce, jednak wiemy, że nie będziemy jej często używać, korzystną opcją może być wypożyczenie. Wypożyczając piłę linową, mamy w zasięgu sprzęt specjalistyczny bez konieczności dużej inwestycji pieniężnej.

Jeśli piła ma służyć w codziennej pracy, będzie używana często, również do cięcia materiałów trudnych, powinniśmy rozważyć zakup wysokojakościowego sprzętu, takiego, który nie zawiedzie nas podczas prac i ich nie opóźni. Co kupić?

Piły linowe z renomą

Renomowanym producentem pił linowych jest Husqvarna. Wybierając sprzęt tej marki, możemy liczyć na niezawodność. W ofercie znajdują się piły szerokiego zastosowania, zasilane hydraulicznie oraz elastyczne i proste podczas instalacji piły zasilane prądem elektrycznym o wysokiej częstotliwości.

Systemy pił linowych Husqvarna są unikatowe i zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą wydajność i jakość cięcia. Dzięki inteligentnej konstrukcji zwiększone zostało tracie między liną a kołem. Pozwala to na cięcie nawet skomplikowanych materiałów w sposób łatwy i szybki. Szerokie zastosowanie sprzętu umożliwiają modułowe systemy bębnów – ich implementacja sprawia, że możliwości cięcia są praktycznie nieograniczone. Dodatkowo liny diamentowe pozwalają na cięcie niezwykle precyzyjne nawet materiałów takich jak stal czy zbrojony beton.

Piła do zadań specjalnych – co wybrać

CS 2512, CS 10 czy WS 482 HF? Jaką piłę wybrać, jeśli decydujemy się na wyższą półkę? Znowu powinno pojawić się w tym miejscu pytanie dotyczące potrzeb i specyfiki prac, jakie będziemy wykonywać. Model CS 10 jest bardzo łatwy w instalacji i może być łączony z piłami ściennymi: WS 482 HF bądź WS 440 HF. Model CS 2512 to piła linowa zasilana hydraulicznie – przystosowana do głębokich cięć, takich materiałów jak stal czy beton oraz elementów o dużych średnicach, np. rur. Piły te mają zastosowanie również przy cięciu precyzyjnych otworów. Będzie odpowiednim wyborem, jeśli cięcia jest dużo: zapewni szybkość i wydajność prac przy niewielkim wysiłku.

Wybór sprzętu do pracy będzie zależny od wielu czynników i piły linowe nie są tu wyjątkiem. Wybierając maszynę renomowanej marki, mamy gwarancji jakości i niezawodności – niezwykle ważną, jeśli piła ma zapewniać ciągłość naszym pracom.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.