Dom

Plisy czy rolety?- Stawiamy na Plisy

Plisy o wiele lepiej niż rolety sprawdzają się jako zazdrostki w oknach. Dzięki szerokiej gamie tkanin można uzyskać naprawdę interesujący efekt. Plisy idealnie pasują do okien dachowych. Dzięki specjalnej powłoce odbijają światło oraz zapewniają pełen komfort termiczny w pomieszczeniach, gdzie są zamontowane. Na poddaszach jest to rzecz pożądana. Jeśli natomiast priorytetem dla nas jest pełne zaciemnienie pomieszczeń, warto wybrać rolety w tzw. kasetach, które bardzo korzystnie zatrzymują światło. Jedne i drugie natomiast uchronią nas przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, zapewniając intymność na wysokim poziomie.

Twoje wnętrze tego potrzebuje!

Cechą charakterystyczną plis jest przede wszystkim fakt, że dodają uczucia lekkości wnętrza. Dużą rolę w tym względzie odgrywa oczywiście kolorystyka. Jasne kolory dodają świeżości i powiewu lekkości. Ciemne kolory poradzą sobie z intensywnym światłem nawet w południe. Plisy okienne są uniwersalne: można je zsuwać i rozsuwać w dowolnym kierunku, także z góry i z dołu. To ważne od miejsca zamontowania produktu oraz umiejscowienia mieszkania. Dzięki takiej funkcji możliwe jest niezwykle precyzyjne dozowanie światła w konkretnym pomieszczeniu.

Wachlarz kolorów i materiałów

Znalezione obrazy dla zapytania plisy

Na rynku istnieją plisy wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu można je dostosować do własnego pomieszczenia. Można uzyskać naprawdę niesamowity efekt dekoracyjny. Dzięki plisom możemy także zrezygnować z tradycyjnych firan.
Firmy oferujące plisy pozwalają idealnie dopasować wielkość (wysokość i szerokość) plis do okna. Dzięki temu można zamówić rolety zewnętrzne nawet do wielkich powierzchni okiennych. Plisy okienne uważane są za jedne z najnowocześniejszych systemów zastępujących standardowe rolety. Na rynku aż roi się od różnorodnych typów plis i dostępnych materiałów. Dużą zaletą plis jest fakt, że po zwinięciu produkt zajmuje naprawdę mało miejsca (małą objętość), co znacznie wzmaga efekt estetyczny.

Dlaczego plisy są obecnie tak popularne ?

Plisy mają jedną bardzo ważną funkcjonalność, której brakuje tradycyjnym roletom. Można je zasłaniać w dowolnych konfiguracjach. Przykładowo istnieje możliwość, by górną część okna zostawić odsłoniętą, dolną natomiast zasłonić. To bardzo ważna funkcjonalność, która przydaje się, gdy słońce jest nisko, lecz nie chcemy zasłaniać całego okna. Plisy doskonale zastępują firany i zasłony. W większości aranżacji występują właśnie samotnie. Plisy polecane są przede wszystkim w przypadku nowoczesnych aranżacji. Idealnie pasują do każdego rodzaju pomieszczenia – biura, salonu, kuchni czy sypialni.

Wybierając plisy, możemy bardzo precyzyjnie określić ich wymiary, To dlatego plisy można dostosować niemal do każdego rodzaju okien, także trójkątnych, okrągłych i innych. Nie bez znaczenia jest też kolor. Można do bardzo zjawiskowo dostosować do wystroju. Wówczas plisy będą stanowiły nie tylko bardzo funkcjonalną zasłonę, ale także znakomitą dekorację wnętrz. Plisowany materiał bardzo ociepla pomieszczenie i dodaje mu niepowtarzalnego charakteru. Plisy powinny wybrać osoby ceniące oryginalny styl oraz nietuzinkowe rozwiązania. Dużą popularnością cieszy się materiał przepuszczające promienie świetlne, co tworzy niezwykle subtelny i tajemniczy klimat przy jednoczesnym chronieniu intymności.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.