Dom

Płytki 3D jako pomysł na oryginalną aranżację wnętrza

Nietypowe faliste żłobienia, wyraziste linie i geometryczne kształty – dzięki mnogości struktur modny, trójwymiarowy efekt możemy uzyskać zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni czy łazience.

Płytki 3D umożliwiają zabawę fakturą, a przy przemyślanym rozmieszczeniu lamp – także grę światła i cienia. Ten modny efekt możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów: odważne, dynamiczne linie czy też łagodne formy inspirowane naturą idealnie podkreślą preferowany styl pomieszczenia: od minimalistycznego po vintage. Jest w czym wybierać – różnorodność płytek ceramicznych 3D, szczególnie tych firmy Paradyż https://www.paradyz.com/plytki/plytki-3d, jest ogromna.

Płytki 3D – harmonia i elegancja

Zwolennicy klasycznych rozwiązań docenią fakt, że kafelki 3D urozmaicają wnętrze bez konieczności wprowadzania dodatkowego koloru czy wyrazistych nadruków. Idealnie prezentują się w ponadczasowej bieli, neutralnej szarości czy beżu. Struktura jest subtelniejsza od wzoru, więc pozwala zachować umiar we wnętrzu, a dodatkowym plusem jest fakt, że jest również bardzo praktyczna: dobrane w neutralnym kolorze płytki ceramiczne 3D będą korzystnie prezentować się przez lata, jednocześnie dając naszej fantazji pełną swobodę w zmianie charakteru wnętrza poprzez dodatki.

Szczególnie faktury o delikatnym, powtarzającym się rytmie – np. fali pogłębiają wrażenie harmonii, jednak miłośników vintage skusić mogą też stylizowane panele przywołujące klimat dziewiętnastowiecznej kamienicy. Idealnie koresponduje z nimi kontrast matu i błysku, np. połączenie gładkich płytek matowych z kaflami 3D z połyskiem lub odwrotnie – efekt jest szczególnie atrakcyjny, gdy zagramy również powierzchnią mebli.

Kafelki 3D – minimalizm w nowej odsłonie

Wyraziste, geometryczne faktury przykuwają uwagę i wprowadzają element zaskoczenia do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Wypukłe romby, heksagony czy sześciany o nieregularnym układzie stanowią wystarczającą przeciwwagę dla prostych, modułowych mebli i monochromu, dzięki czemu wnętrze zyskuje zdecydowany charakter. Idealnie korespondują z fakturą drewna, jak również z industrialnymi dodatkami.

Planując wystrój nowoczesnej kuchni czy łazienki, warto pamiętać, że inspirowane geometrią płytki 3D stanowią zazwyczaj tak wyrazistą dominantę, iż nie muszą wypełniać całej ściany – ciekawie prezentują się np. wydzielając strefy różnych aktywności: np. kąpieli w łazience lub jadalni w kuchni. Co istotne, takie rozwiązanie daje także możliwość wykorzystania trików optycznych: wprowadzenie pionowego pasa kafelków 3D o dynamicznej linii optycznie podwyższa strop, natomiast ten sam trik w osi poziomej – wizualnie wydłuża ścianę, przez co pomieszczenie wydaje się większe.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.