Dom

Porządek w szafie- wybierz odpowiedni wieszak!

Każdy z nas chce w taki sposób urządzić swoje mieszkanie, by było one maksymalnie funkcjonalne, komfortowe i wygodne. Wybierając meble zwracamy uwagę na ich praktyczne wykonanie, użyteczność, staranny styl. Myślimy o tym, by nasze meble nie zniszczyły się szybko i by służyły nam wygodą na co dzień. Gdy takie meble posiadamy, możemy czuć się swobodnie i komfortowo we własnych czterech ścianach. Ale czy zawsze myślimy o mniejszych elementach wnętrzarskich, jakimi są wieszaki? Czy, gdy je wybieramy również zwracamy uwagę na sposób ich wykonania, trwałość, a nawet wygląd? Choć wieszaki wydają się być dosyć niepozorne, to ich odpowiednie wykonanie może nam naprawdę ułatwić życie. Dobry wieszak to tym samym dobrze przechowywane ubranie. Zły wieszak może z kolei nasze ubranie jedynie zniszczyć, o ile sam się nie złamie, a to oznacza z kolei niepotrzebnie wydane pieniądze. Jak uniknąć takiego efektu? Skąd wiemy, że inwestujemy w odpowiednie wieszaki? Warto bliżej im się przyjrzeć, by móc cieszyć się w pełni nowoczesną, funkcjonalną garderobą.

Jakie wieszaki na pewno świetnie sprawdzają się w garderobach? Bezsprzecznie są to wieszaki drewniane. Drewno to świetny surowiec, który doskonale nadaje się zarówno do tworzenia mebli, jak i wnętrzarskich dodatków. Również wieszaki z drewna są bardzo dobre – bo bezpieczne, higieniczne i trwałe. Poddane specjalistycznej obróbce drewno pozwala na wykonanie wieszaka, który posiada właściwości antystatyczne, a więc kurz nie osiada na nim łatwo. Gładkie drewno jest delikatne dla ubrań i na pewno w żaden sposób ich nie niszczy. Ponadto jest ono wytrzymałe i jakże modnie się prezentuje! Chcesz, by Twoja szafa była uporządkowana? Sięgnij po wieszaki drewniane przeznaczone do określonego rodzaju odzieży. Takie propozycje znajdziesz między innymi e-sklepie Edinos.pl. Wieszak na spodnie, klamrowy wieszak na spódnice a może długi wieszak na krawaty? Tego typu propozycje po prostu ułatwiają życie, bo dzięki nim nasza odzież jest schludnie zawieszona – nie gniecie się, nie zsuwa i nie wymaga prasowania. Łatwo również odszukać daną rzecz w szafie, gdy wiemy, że wieszaki na koszule mamy umieszczone po jednej, a wieszaki na spódnice po drugiej stronie. To takie proste, a jak ułatwia życie! Możemy się zaopatrzyć w takie wieszaki, które mają bezpieczne haczyki czy wydzielone miejsce na kilka sztuk odzieży. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że wieszak niekoniecznie oznacza element przeznaczony do zawieszenia jednej sztuki odzieży. Nowoczesne wieszaki do szafy są projektowane naprawdę praktycznie i pomysłowo – wszystko po to, by żyło nam się wygodniej.

Jednak nie tylko wieszaki drewniane są jedynymi „odpowiednimi”. Jeśli znajdziemy dobrze wykonany wieszak metalowy czy plastikowy, to czemu nie? Ważne jednak, by mieć pewność jego trwałości i dokładnego wykończenia. Jeśli charakteryzuje go wytrzymałość i gładka powierzchnia, to może on trafić do naszej garderoby i pomóc nam w urządzeniu jej przemyślanie i uporządkowanie. Bo szafa to miejsce, gdzie wszystko powinno być ułożone. Tylko wtedy można mówić o wygodnej, praktycznej garderobie. Nowocześnie zaprojektowane wieszaki umożliwiają porządek i to w prosty sposób. Nie trzeba wiele, by móc urządzić się schludnie. Czasem wystarczą dobre, solidne wieszaki.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.