Oświetlenie

Rola kinkietów ściennych w domowych aranżacjach

Każdy, kto myśli, że kinkiety ścienne nie stanowią zbyt atrakcyjnego elementu dekoracyjnego przestrzeni domowej, jest w poważnym błędzie. Stare, PRL-owskie oprawy, jakie powszechnie stosowali nasi dziadkowie już dawno odeszły do lamusa, ustępując miejsca lekkim, finezyjnym, stylowym i designerskim lampom, które pozwalają wyczarować magiczną atmosferę w każdym wnętrzu – bez względu na panujący w nim wystrój.

Uniwersalność jako jedna z najważniejszych cech

Kinkiety ścienne to niewątpliwie taki rodzaj oświetlenia, który jest uznawany za najbardziej uniwersalny. Przemawia za tym faktem wiele czynników. Po pierwsze, mogą być zamontowane dosłownie w każdym miejscu, gdyż nie nakładają na właściciela większych wymagań. Na rynku znajdziemy zarówno oprawy, które świetnie sprawdzą się na wyposażeniu salonu, sypialni, a nawet łazienki. Po drugie – za sprawą swojej nowoczesnej oprawy potrafią wykreować wysublimowany nastrój, eksponując walory architektoniczne mieszkania. Nie wspominając już o niekwestionowanej różnorodności, która sprawia, że z doborem idealnej lampy pasującej do wystroju mieszkania, nie powinna mieć problemu żadna zainteresowana nimi osoba.

Ogromny wybór – nawet dla najbardziej wymagających

W przypadku kinkietów ściennych, jak i pozostałych elementów oświetlenia, można liczyć na dużą dowolność. To sprawia, że nawet najbardziej wymagająca osoba jest w stanie wyszukać dla siebie model idealny. Nie ma znaczenia, czy obiektem westchnień jest lampa bogato zdobiona kryształkami, o designie nawiązującym do stylu glamour, czy może utrzymana w klasycznej elegancji, o prostym i stonowanym charakterze. Kinkiety ścienne to nieograniczony wachlarz propozycji przeznaczony do tworzenia rozmaitych aranżacji.

Jakie jeszcze czynniki przemawiają na ich korzyść?

Powody, dla których zakup kinkietu ściennego jest polecaną propozycją, można byłoby mnożyć godzinami. Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednym równie ważnym aspekcie. Mianowicie – wsparciu głównego oświetlenia. Te oprawy pełnią funkcję dodatkową, to znaczy że nie stanowią podstawowego, centralnego źródła światła, a jedynie jego część, która znajduje zastosowanie podczas mniej wymagających czynności. Nieocenione podczas czytania książki, oglądania telewizji czy zabaw z dziećmi. Montowane w pokojach dziecięcych pozwalają pokonać maluchom strach przed ciemnością, ułatwiając zasypianie. Delikatne światło, jakie emituje kinkiet ścienny, wprowadza klimat i nastrój do wnętrza, zmieniając je nie do poznania.

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.