Dom

Wnętrze w nowojorskim stylu. Stwórz je sama i poczuj się jak w luksusowym kurorcie w Hamptons!

Plaża, słońce, powiew ciepłego wiatru. W tych trzech słowach można określić wyspę Long Island, na której swoje posiadłości budują najwięksi bogacze w Stanach Zjednoczonych. Jak przenieść ten klimat do swoich wnętrz? Jeśli marzysz o białym domku rodem z Hamptons, poniżej znajdziesz poradnik, jak wykreować go w swojej przestrzeni.

Nowojorskie Hampton – czym charakteryzują się domy bogaczy?

Aby dokładnie się temu przyjrzeć, należy wyróżnić najważniejsze wyznaczniki stylu rodem z Long Island oraz wymienić te najbardziej charakterystyczne.

Kolorystyka – niech króluje biel i słońce

Domy w Hamptons są pełne ciepłego światła słonecznego. Mimo tego, że pogoda w Europie Środkowej nie jest tak bajeczna jak na wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, możemy bardzo łatwo sprawić, że dom będzie wydawał się naturalnie rozświetlony nawet w zimie.

  • Podstawowym zabiegiem jest przemalowanie ścian na biało. Ta kolorystyka bardzo dobrze współgra ze słońcem, a pomieszczenie dzięki temu wydaje się o wiele jaśniejsze i większe.
  • Warto również pozbyć się z okien wszelkich firan, grubych zasłon czy ozdób, które stoją na parapecie. Ich odsłonięcie pozwoli wpuścić do domu więcej naturalnego światła. Zamiast zatrzymujących słońce grubych kotar, wybieraj te w kolorach beżu czy bieli, które zostały uszyte z naturalnych materiałów.

Nie myl stylu Hamptons z minimalizmem czy modą na skandynawskie wnętrza

W tym przypadku poszukujesz bardzo dobrych jakościowo tkanin, pięknych, najlepiej ręcznie tkanych dywanów, szlachetnych dodatków w postaci srebrnej czy posrebrzanej zastawy. Nie chcesz w niczym się ograniczać, a to co się liczy najbardziej to luksus.

Kontakt z naturą to podstawa

To dobra wiadomość dla tych, którzy uwielbiają rośliny. Urządzając dom w stylu Long Island pamiętaj o różnego rodzaju kwiatach, a im będzie ich więcej, tym lepiej. Oprócz tego, postaw na akcenty marynistyczne, czyli połączenie bieli z granatem, muszle, plecione wiklinowe kosze i inne podobne gadżety.

Twój luksusowy dom w stylu Long Island. Jak go umeblować?

Pamiętaj, że sprzęty w twoim domu powinny być nie tylko zjawiskowo piękne. O ile nie urządzasz jedynie letniej rezydencji, meble do salonu czy sypialni powinny być również użyteczne oraz pakowne. Na szczęście jest parę sposobów na osiągnięcie kompromisu w tym zakresie.

Postaw na komody drewniane, czyli szlachetne oraz naturalne materiały

Nie tylko użyteczne, ale idealnie pasujące do nadmorskiego klimatu słonecznych plaż. Wpisujące się w marynistyczny styl, urzekające prostotą. Właśnie tak można określić komody drewniane, które są doskonałym kompromisem pomiędzy tym co piękne, a tym co praktyczne. Jeśli styl Hamptons to zdecydowanie twoja bajka, nie może ich zabraknąć w salonie lub sypialni.

Postaw na komody drewniane, czyli szlachetne oraz naturalne materiały

Komoda drewniana Miloo Home z kolekcji Long Island spełni twoje marzenie o domku na wybrzeżu. Nawet jeśli mieszkasz w śródmieściu lub na przedmieściach, gdzie do morza daleka droga. Podobne meble, idealne dla stylu Hamptons, znajdziesz na stronie Miloo Home.

Wybierz proste obicia kanap oraz milutkie poduchy, dzięki którym poczujesz prawdziwy luksus

Miękkie fotele oraz kanapy, z elementami rattanowymi lub eco-rattanowymi sprawdzą się idealnie w salonie urządzonym w stylu Hamptons. Nadmorski, sielski klimat, dzięki któremu będziesz mogła wypocząć, stworzysz dzięki dużej ilości miękkich poduch. Nic tylko oddać się przyjemnościom!

Andrzej Markosz
Pasjonat technologii, światła i majsterkowania. Na moim blogu dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniami i projektami związanymi z tymi fascynującymi dziedzinami.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.