Zalety lamp LED Dom

Zalety lamp LED

Diody są bardzo popularne na rynku, przede wszystkim ze względu na swoją wydłużoną żywotność, mniejsze zużycie energii i mniejsze wymagania konserwacyjne. Cena zakupu lamp i urządzeń wciąż spada, dlatego coraz więcej zarządców obiektów stara się ulepszać swoje systemy oświetleniowe za pomocą diod LED. Lampy ledowe mają liczne zalety.

Efektywność energetyczna

Oświetlenie LED zużywa około 50% mniej energii niż tradycyjne żarówki żarowe, świetlówki i halogenowe, co powoduje znaczne oszczędności w zużyciu energii, a zwłaszcza w pomieszczeniach, w których lampy są włączone długi czas. Diody LED kierują również światło w określonym kierunku. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, nie emitują światła i ciepła we wszystkich kierunkach.

Lampy ledowe są montowane na płaskiej płaszczyźnie, emitują światło raczej w kształcie półkola, niż koła. Ta funkcja kierunkowego oświetlenia zmniejsza zmarnowane światło i energię.

Wydłużone życie

W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, lampy LED nie wypalają się i nie ulegają awarii, po prostu zanikają z czasem. Lampy sufitowe LED są coraz bardziej popularne. Lampy LED wytrzymują od 30 tysięcy do 50,tysięcy godzin lub nawet dłużej. Wszystko zależy od jakości lamp i osprzętu. Dzięki dłuższemu czasowi eksploatacji diody można obniżyć koszty pracy.

Praca w niskiej temperaturze

Lampy sufitowe LED kochają zimno w przypadku lamp fluorescencyjnych. Wydajność lamp wzrasta wraz ze spadkiem temperatury roboczej. Lampy sufitowe LED mogą być śmiało montowane w sklepach.

Trwałość

Bez żarników i obudów szklanych, lampy wiszące sufitowe led są odporne na pękanie i w dużej mierze wytrzymałe na wibracje i inne uderzenia. Tradycyjne oświetlenie zwykle posiada elementy ze szkła i kwarcu, które mogą być podatne na uszkodzenia. Lampy wiszące sufitowe led raczej nie używają szkła, zamiast tego są montowane na płytce drukowanej i połączone lutowanymi przewodami. To je chroni przed bezpośrednimi uszkodzeniami. Są odporne tak jak telefony komórkowe i małe urządzenia elektroniczne.

Andrzej Markosz

Dodaj komentarz